16 Травня, 2022, 15:09

90% абітурієнтів, які виїхали за кордон через війну, повернуться до України — директор департаменту освіти львівської ОВА

80-90% випускників шкіл, які покинули Україну через напад росії, намагатимуться вступити у вітчизняні заклади вищої освіти. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів директор департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації Олег Паска.  

«Більшість наших студентів, які навчаються за кордоном, мають бажання повертатися в Україну. Це стійка тенденція останніх 2 років. Військовий стан тут нічого не змінив. Здебільшого, хочуть повернутися ті студенти, які дуже добре вчаться. Так само і більшість випускників наших шкіл, які виїхали з України, шукають контакти через департамент освіти, щоб мати можливість здати цього року мультитест»,  — каже Олег Паска.

За словами ж директорки Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариси Середяк, українські діти за кордоном матимуть можливість скласти національний мультипредметний тест. Цього року він замінив Зовнішнє незалежне оцінювання. А отже, у вересні ці випускники зможуть вступити до українських ВИШів. 

«У ЄС, Великій Британії та Ірландії будуть організовані спеціальні центри, такі як в Україні, щоб абітурієнти могли скласти цей тест. Гадаю, якась частина українських абітурієнтів вирішить навчатися за кордоном, але більшість повернеться, щоб вчитися вдома», — запевнила Лариса Середяк.

Нагадаємо, цього року Зовнішнє незалежне тестування відбудеться у форматі національного мультипредметного тесту. Підтвердити намір проходити його потрібно з 20 травня до 7 червня на інформаційній сторінці. Там же необхідно вибрати назву населеного пункту, в якому абітурієнт перебуватиме у період тесту. Сам тест складатиметься із 3 предметів: українська мова, математика та історія України.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini