фото facebook European Union in Ukraine
1 Червня, 2022, 14:38

9 млрд євро виділить ЄС Україні, щоб закрити величезну діру в українському бюджеті — Посол Європейського Союзу Маасікас

Майже 1,5 млрд євро на макрофінансову підтримку України виділив Європейський Союз від початку цього року. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас. За його словами, очільники ЄС також погодилися що цьогоріч виділять Україні ще 9 мільярдів євро макрофінансової допомоги. 

«Це головним чином для того, щоб допомогти Україні закрити нинішню діру в бюджеті, яка справді величезна. Ми не підведемо Україну. ЄС цього року надасть 9 млрд євро, і все це для полегшення найважчих ситуацій», — каже Матті Маасікас.

Щодо майбутньої відбудови України, за словами Посла Європейського Союзу, потреби будуть вимірюватися сотнями млрд євро. А над можливими рішеннями, як збирати гроші та куди їх витрачати, робота ведеться уже сьогодні.
«Дискусії серед міжнародних партнерів вже почалися. Як зібрати такі гроші, як керувати такими грошима, звісно, у співпраці з Україною. Ніхто не хоче і не може вирішити краще за вас, на що саме потрібні ці гроші. Але є  одна політична ідея, яку широко вітають. Це ідея Президента Зеленського, відповідно до якої, велика  міжнародна компанія могла б підтримати фонд, створений спеціально з метою реконструкції конкретного міста чи підприємства. Це дасть донору сильне відчуття  причетності», — розповів Посол Європейського Союзу в Україні.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini