Фото Медіа Центр Україна – Одеса: Алла Стоянова, директорка департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації
25 Липня, 2023, 17:08

85% меліоративних систем України відпрацювали ресурс та потребують термінової модернізації – одеська військова адміністрація

Якщо це не зробити, поля на півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Алла Стоянова, директорка департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації. 

Вона зазначила, що через зміни клімату близько 2/3 території України знаходиться у зоні ризикованого землеробства, і площа цієї зони постійно зростає. 

“Побудована у 60-х – 80-х роках минулого сторіччя меліоративна інфраструктура України є морально застарілою та енергозатратною. Меліоративні системи відпрацювали понаднормативний термін експлуатації, мають знос понад 85% і потребують термінової модернізації та відновлення, у тому числі відновлення від наслідків війни. Обладнання насосних станцій застаріле та енергозатратне, що в умовах дефіциту електроенергії є критичним для забезпечення подачі води в поливний сезон. Саме тому реформа у сфері гідротехнічної меліорації – необхідна умова”, – розповіла Стоянова.

Вона також зазначила, що руйнування Каховської ГЕС має катастрофічні наслідки як для України, так і всього цивілізованого світу. 

“Терористичний акт на Каховській ГЕС фактично залишив без джерела води 94% зрошувальних систем в Херсонській, 74% – в Запорізькій та 30% – в Дніпропетровській областях. Знищення Каховської ГЕС призведе до того, що поля на півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі”, – розповіла посадовиця.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini