11 Липня, 2023, 17:40

73% бізнесу частково або повністю не влаштовує  поточна податкова система – в Україні вже працюють над її реформою

Лише 21% опитаних влаштовує поточна податкова система, і лише 2% вона повністю влаштовує.  Водночас частка тих, кого поточна податкова система зовсім не влаштовує, становить 30%. Частка незадоволених податковою системою найбільша в галузі торгівлі – 47%.

Частки респондентів, яких скоріше не влаштовує або повністю не влаштовує податкова система становить 73% загалом.

Такі дані озвучила експертка дослідницької агенції Info Sapiens Анастасія Шуренкова  в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub.

Зокрема вона зауважила, що під час опитування бізнесу часто постає питання реформи податкової системи.

«Можу сказати, що по наших інших дослідженнях ми бачимо схожу картину. Тобто, коли ми опитуємо бізнес і питаємо, які напрямки реформування є пріоритетними, то дуже часто на перших щаблях цих рейтингів у нас опиняється податкова реформа», – зазначила експертка.

Найменш задоволений існуючою системою, згідно з результатами дослідження, – мікробізнес, це 82%всіх юридичних осіб в Україні. 

«Середній бізнес трошки більше задоволений. Але, все одно, в усіх сегментах бізнесу частка респондентів, яких поточна система не задовольняла, – вона більша половини», – додала експертка.

Водночас, за її словами, більш як 80% респондентів вважають, що потрібні спрощене адміністрування, детінізація бізнесу і зниження податків. Своєю чергою, мікробізнес більше за інших зацікавлений у спрощенні адміністрування. Водночас малий та середній бізнес більшою мірою зацікавлені саме у зниженні податків.

Коментуючи результати дослідження, член комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Мар’ян Заблоцький наголосив, що ці результати стануть як аргументами для МВФ, для Верховної Ради і для внутрішніх дискусій, щоб обговорювати майбутню податкову реформу.

«Президент під час останнього звернення до парламенту сказав, що нам потрібна податкова реформа для післявоєнної відбудови України. Крім цього останній меморандум МВФ передбачає таке ж формулювання, що необхідна податкова реформа для післявоєнної відбудови», – зауважив він.

Також депутат наголосив, що основна ідея з якою наразі працюють, полягає в тому, щоб запровадити систему, в якій працювати просто, зручно і чесно.

«Антикорупційна податкова реформа, над якою ми зараз працюємо, для післявоєнної відбудови України полягає в тому, щоб повністю детінізувати Україну, визнати ті речі, які існують зараз, і дати стимул підприємствам розвиватися і якомога менше контактувати з податковою», – зазначив він.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini