Фото Медіацентр Україна – Одеса: Денис Зейналов, представник групи громадського моніторингу ОЗОН
6 Червня, 2023, 16:12

70-80% укриттів та захисних споруд на Одещині не відповідають нормам – волонтер

Головна проблема – відсутність другого виходу та проблеми з вентиляцією. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Денис Зейналов, представник групи громадського моніторингу ОЗОН.

Він зазначив, що дослідження укриттів моніторингова група робила починаючи з середини березні 2023 року і до початку червня.

“Зараз, після трагедії в Києві, ситуація покращилася. Але ми можемо констатувати, що певна частина укриттів досі недоступні. Вони або просто закриті, або до них мають доступ тільки представники певних підприємств чи установ, наприклад, лікарень…. І десь 70-80% укриттів не відповідають нормам, в них відсутній другий вихід та є проблеми з вентиляцією. А це, у разі задимлення приміщення, може призвести до смерті людей, які в цих укриттях ховаються”, – зазначив Зейналов.

Він також додав, що є ще одна проблема з укриттями – їх використовують не за призначенням, в них розпивають спиртні напої та курять.

“Поточний стан укриттів потребує вдосконалення. Їх функціонування мають забезпечувати балансоутримувачі, але державні структури зобов’язані здійснювати контроль, моніторинг, та актуалізацію інформацію щодо стану укриттів. Неодноразово були ситуації, коли на мапі органів влади укриття є, але де-факто воно не функціонує. І навпаки”, – зазначив волонтер.

Він також додав, що моніторингова група ОЗОН зараз аналізує ситуацію з укриттями на Одещині та до середини літа передасть ці матеріали зі своїми зауваженнями органам влади.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini