Олександра Василенко, директор Департаменту економічної дипломатії МЗС України, Спецпредставниця з питань гуманітарної та санкційної політики, Медіацентр Україна — Укрінформ
8 Червня, 2023, 17:01

7 країн ЄС вже надали допомогу Україні у зв’язку з катастрофою на Каховській ГЕС, – Олександра Василенко

Станом на обід 6 червня були передані перші прохання про допомогу Європейському механізму цивільного захисту. На сьогодні Польща, Австрія, Чехія, Німеччина, Швейцарія, Норвегія та Фінляндія надали гуманітарну допомогу. Служба ДСНС вже опрацьовує питання доставки.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила директорка Департаменту економічної дипломатії МЗС України, спецпредставниця з питань гуманітарної та санкційної політики Олександра Василенко.

«Зокрема це надання сухпайків – приблизно 20 тисяч від Фінляндії. Це питання надання надувних човнів, генераторів, насосів, втому числі водних та грязевих насосів для того, щоб стримувати наплив води. Це також надання потужних генераторів та систем очищення води», – зазначила вона.

Олександра Василенко застерегла, що наразі гуманітарна криза, яка виникла через катастрофу на Каховській ГЕС, ще не досягла свого піку, вона ще попереду. Однак вже зараз відбувається активна комунікація з партнерами задля отримання необхідних надалі засобів.

«Але ми вже бачимо, що відбувається мор риби, що в тих областях, які підтоплені, йде запах. Відповідно буде слідувати реакція від Міністерства охорони здоров’я. Ми зараз знаходимося в активній комунікації з усіма нашими партнерами як на багатосторонньому, так і двосторонньому рівні для того, щоб отримати всі необхідні медикаменти вчасно». 

Також Україна активувала діалог з кризовим центром НАТО для створення механізмів допомоги в кризовій ситуації, що склалася.

«Сьогодні відбудеться брифінг Міністра закордонних справ, який поінформує країни–члени НАТО щодо того, що відбувається в Україні. Також ми будемо продовжувати з ними діалог для побудови механізмів допомоги саме в цій кризовій ситуації».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini