9 Листопада, 2023, 17:17

57% одеситів вважають весь російський народ винним у війні – соцопитування

Понад половини опитаного населення Одеської області (57%) погоджується, що увесь російський народ відповідальний за війну проти України, а не тільки політичне керівництво держави. Не згодні з цим твердженням 30% опитаних, ще 13% не визначилися з власною позицією щодо цього питання. 

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла аналітикиня фонду “Демократичні Ініціативи” імені Ілька Кучеріва Поліна Бондаренко.

Директор комунікаційної агенції GN Consulting Олександр Шатхін нагадав, що у жителів Одеської області є багато родичів в росії. Багато хто з опитаних не спілкується з ними після початку повномасштабного вторгнення.

Частіше покладають відповідальність за війну проти України на російський народ молодші респонденти: 66% серед респондентів віком від 18 до 29 років, порівняно з 51% серед респондентів старше за 60 років. Втім серед усіх категорій відносна більшість погодилася з твердженням про колективну відповідальність. Респонденти, які проживають в селищах та селах частіше погоджувалися з твердженням про колективну відповідальність російського народу, ніж населення міст: в середньому 63% порівняно з 55% у містах.

Регіональне опитування було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології протягом 10–21 липня 2023 року методом face-to-face опитано 708 респондентів віком від 18 років. Похибка не перевищує 4%.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini