Медіацентр Україна – Укрінформ
Медіацентр Україна – Укрінформ
12 Травня, 2023, 14:10

53 бізнесмени з російського списку Forbes володіють 112 компаніями на території України – Гліб Канєвський

Представники проєкту StateWatch Гліб Канєвський та Роман Стеблівський під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ представили перший реєстр активів російських олігархів на території України, що дозволяє проаналізувати їхній актуальний статус під час конфіскації.

В реєстрі, зокрема, зібрана інформація по кожному олігарху щодо загальних статків за рейтингом Forbes, сума корпоративних прав компанії в Україні, дата застосування санкцій, кількість активів і їхній статус. 

«Ми підготували реєстр, на якому ми зібрали інформацію про російських олігархів. Таких ми нарахували 53 зі списку Forbes 2021 року, які, як виявилося, мають активи в Україні. І серед таких загальновідомих прізвищ як Фрідман, Дерипаска, кілька десятків маловідомих взагалі осіб, які зрозумілі лише для росіян. Але, тим не менше, виявилося, що навіть вони мають широкі мережі бізнесів в Україні. Це і готелі, це різні торгові центри, це різні торгові мережі, різні надровидобувні компанії, які можуть впливати на політику цілих регіонів в Україні і цілих енергетичних сфер», – зазначив голова StateWatch Гліб Канєвський.

Він зауважив, що за даними, які вдалося отримати, стало відомо, що 53 бізнесмени з російського списку Forbes володіють 112 компаніями на території України. А орієнтовна сума загальної вартості активів складає понад 6 мільярдів гривень.

«Ці компанії, на нашу думку, мають бути стягнуті в першу чергу. Тому що це компанії, які належать найбагатшим людям росії. А, на нашу думку, найбагатші люди росії – це один з інструментів кремля, цієї війни, яку вони розв’язали, інших воєн, які  вони розв’язували, і не виключено і майбутніх воєн, які вони будуть розв’язувати. Ми порахували статутний капітал, вартість корпоративних прав цих компаній, і ми побачили, що їх оцінка становить 6 мільярдів гривень. Але хочу підкреслити, що це звісно формальна вартість» – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini