Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ганна Шевченко, викладач Інституту, керівник мовної студії "EngmarineSt"
1 Березня, 2023, 14:56

50% українців, що поїхали до Румунії через війну, займаються волонтерством

Люди підтримують одне одного, а також біженців з інших країн – Туреччини та Сирії. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловила Ганна Шевченко, викладач Інституту, керівник мовної студії “EngmarineSt”, яка зараз перебуває в Румунії.  

Вона зазначила, що в Румунії, за її спостереженнями, багато людей говорить англійською мовою та українською, і це спрощує комунікацію.

“Більшість з нас вже працює, країна дає старт та підтримку. На мою думку, 50% українців в Румунії займається волонтерством. Допомагаємо й одне одному, і тим, хто нещодавно переїхав, і  біженцям інших країн. Зокрема з Туреччини та Сирії”, – зазначила Ганна Шевченко.

Вона також додала, що в Румунії працюють програми допомоги від ООН, Червоного Хреста та інших міжнародних організацій. “Можна отримувати 110 євро на людину три місяці. Також родини з маленькими дітьми можуть отримати ваучери з фіксованою сумою, яку можна потратити у найближчих магазинах та придбати все необхідне”, – розповіла Ганна Шевченко. 

Як зазначала психолог та волонтерка Ганна Антіпова, що зараз перебуває в Молдові, в цій країні також є підтримка для біженців від ООН та міжнародних організацій. “В період 40-45 днів у Молдові можна отримати 1100 євро від ООН. Також  є підтримка від донорів – це Червоний Хрест, Карітас, та інші організації, зазвичай їх знаходять волонтери. Видають і їжу, і побутову хімію. Також можна отримати від донорів компенсацію за оренду житла”, – зазначила Антіпова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini