9 Травня, 2022, 13:38

50 і навіть 64 грн за літр пального: уряд має боротись із націнками на АЗС — Сергій Куюн

Уряд має боротися із спекуляціями на автозаправних станціях, оскільки багато з них порушують правила держрегулювання цін на пальне. Подекуди націнки роблять завуальованим способом.  Про це заявив під час брифінгу у Медіацентрі Україна експерт з енергетичних питань Сергій Куюн.

«Хтось відкрито це робить, хтось завуальовано, коли на табло немає бензину, але якщо під’їдеш, то через якийсь застосунок можна придбати,  але дорожче. Хтось ставить на табло регульовану ціну, а приходиш на касу, кажуть «регульована» — це ми вам чек дамо, а ще 6-7 гривень доплатіть через застосунок. Тобто це чиста спекуляція», — розповів Сергій Куюн.

За його словами, спекуляції виникають тоді, коли компанії, що завозять пальне, вирішують збувати його оптовим шляхом.
«Компанії, що завозять пальне, мають два напрями реалізації. Вони можуть продавати на заправці, умовно, по 40 гривень, а можуть торгувати гуртом, там де ціна нерегульована — це може бути і 45, і 50, як домовишся. Звичайно, що за нерегульованими цінами, гуртом продавати вигідніше. І пальне купують ті самі компанії, які перепродують ще дорожче», — підсумував Сергій Куюн.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini