Сергій Горбачов, освітній омбудсмен України, Медіацентр Україна-Укрінформ
Сергій Горбачов, освітній омбудсмен України, Медіацентр Україна-Укрінформ, 16 серпня
16 Серпня, 2022, 13:41

50-60% батьків обирають дистанційну форму навчання для своїх дітей – освітній омбудсмен

За даними Міносвіти, шкіл, де повністю обладнанні сховища на випадок повітряної тривоги, в Україні близько 30%, за даними ДСНС їх лише 12%. Це створює велику невизначеність, як буде починатися навчальний рік.

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Сергій Горбачов, освітній омбудсмен України.

«Наразі 50-60% батьків обирають дистанційну форму навчання. Але я переконаний, що для нас важливо мати оффлайн навчання, за умов безпеки, особливо для початкової школи. Саме перші класи найбільш вразливі для дистанційної освіти», – сказав він.

Освітній омбудсмен України наголосив, що наразі є пропозиція, коли українські школярі, які проживають за кордоном та навчаються в школах країни перебування, матимуть можливість дві-три години на добу приділити онлайн навчанню з українськими вчителями, за нашими програмами: «Це не розв’яже проблему кінцево, але дозволить не залишати наших дітей без української мови та історії».

Також великим викликом лишається освіта дітей на окупованих територіях.

«Коли ми говоримо про освіту на окупованих територіях, перш за все, ми маємо підтримати вчителів на цих територіях. Ми їх не забули. І перш за все, забезпечити можливість фізично існувати і виплакувати заробітні плати. Інакше вони лишаються без засобів до існування і змушені будуть працювати з окупантами», – сказав Сергій Горбачов.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini