Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”
16 Серпня, 2023, 12:39

5-та стаття статуту НАТО, нові протикорабельні ракети та морські дрони можуть поновити “зернову угоду” – експерт

Все це потрібно задіяти в комплексі, та для цього потрібно прийняти “геополітичні рішення”. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”.

“Є декілька варіантів поновлення “зернової угоди”. Але вони потребують прийняття геополітичних рішень. Можна прокласти маршрути для суден максимально близько до територіальних вод країн НАТО – Болгарії, Румунії, Туреччини. Щоб, якщо буде загроза перехоплення судна росією, вони могли зайти в територіальні води цих країн. Росія точно не буде йти на провокацію проти країн НАТО, тому що альянс може застосувати 5-статтю уставу чи інші механізми”, – зазначив експерт.

Він додав, що ще у 2022 році завдяки протикорабельним ракетам “Гарпун” та “Нептун” був створений безпековий сектор біля українського узбережжя Чорного моря.

“Зараз росіяни не можуть підходити до українського узбережжя та обстрілювати українські міста зі ствольної артилерії своїх кораблів, що вони робили раніше. Розширення такої безпекової зони було б ефективним елементом для відтворення “зернової угоди”, – додав Коваленко.

Нарешті, третій безпековий елемент – це використання для патрулювання акваторії Чорного моря безекіпажних катерів, які вже довели свою ефективність. Проте Олександр Коваленко зазначив, що для ефективного поновлення угоди потрібно всі три фактори задіяти одночасно.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini