фото facebook Олександр Кубраков
14 Вересня, 2022, 12:22

5 суден, які перевозять 153 тисячі тонн українського збіжжя, мають вийти з одеських портів вже сьогодні  — речник Одеської ОВА Братчук

Вже сьогодні 5 суден із українським збіжжям мають вийти з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Загалом, вони повинні транспортувати 153 тисячі тонн агропромислової продукції. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук. Також, за його даними, за півтора місяці дії так званої «зернової угоди» з українських портів експортували понад 3,1 млн тонн продукції.

«134 судна вже вийшли з наших портів і йдуть в порти призначення. Щодо інших логістичних шляхів: працюють і дунайські порти, і залізниця, і  автошляхи», — заявив Сергій Братчук.

За його словами, через ефективність «зернової угоди» росія все активніше намагатиметься зірвати домовленості щодо експорту українського збіжжя.

«Можемо очікувати, що, коли закінчиться попередній етап «зернової угоди», то росія може погрожувати вийти з цієї угоди чи якимось чином її торпедувати. Тому ця ініціатива дозволяє сьогодні Україні виконувати свої міжнародні зобов’язання, і робити це під час війни. І експорт зерна  — це наповнення нашого бюджету та робочі місця», — розповів речник Одеської обласної військової адміністрації.

Нагадаємо, 22 липня Україна, Туреччина та ООН підписали у Стамбулі угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала росія. А вже 1 серпня з порту «Одеса» вийшов перший балкер, завантажений українським продовольством.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini