Фото: Міністерство інфраструктури України
28 Вересня, 2022, 13:05

4 балкери із 115 тисячами тонн українського збіжжя сьогодні вийдуть із порту «Південний» — Братчук

4 балкери із зерном сьогодні виходять із одеського порту «Південний» в рамках так званої «зернової ініціативи». Кораблі перевозять 115 тисяч тонн української агропромислової продукції. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів речник голови Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.

«Зокрема, 51 тисяча тонн пшениці йде до Бангладеш, і  30 тисяч тонн кукурудзи йдуть до Лівії. Загалом, вже 235 суден скористалися зерновою ініціативою, майже 5,5 мільйонів тонн продукції вже пішли на експорт», — заявив  Сергій Братчук.

За його словами, останні атаки Одеси іранськими безпілотниками  «Shahed-136» могли мати на меті зрив «зернової ініціативи». Але росії це  не вдалося.

«Є тривожні моменти, але ми опираємося на міжнародні зобов’язання нашої держави. Це унікальний випадок в історії, коли держава воює і виконує свої міжнародні зобов’язання у повному обсязі, рятуючи світ від голоду. Є гарантії Туреччини, є гарантії ООН, там є окрема Продовольча програма ООН щодо українського зерна, вже 4 судна вийшли по цій програмі. Працює «зернова ініціатива», сподіваюся, і надалі буде працювати. Всі ризики враховуються, будемо на них реагувати», — запевнив речник голови Одеської обласної військової адміністрації.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini