30 Червня, 2023, 14:42

Від початку роботи гаряча лінія Українського ветеранського фонду опрацювала вже понад 13 тисяч звернень – Наталія Калмикова

Майже 60% звернень, які надходили на гарячу лінію УВФ, від чоловіків. Ця цифра свідчить про те, що українські захисники розуміють, коли їм потрібна допомога та намагаються вирішити її екологічним шляхом.

Про це під час презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ «Путівника для ветеранів і членів їхніх родин» повідомила Наталія Калмикова, виконавча директорка Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

«Майже 60% звернень – чоловіки. Ця цифра дуже надихає, це говорить про те, що наші захисники розуміють, що допомога потрібна  і розуміють, що по неї треба звернутися. І вирішують свої проблеми саме таким чином, а не іншим, менш екологічним – як алкоголь, наркотики тощо», – наголосила вона.

За словами Наталії Калмикової показовим також є вік тих, хто звертається на гарячу лінію УВФ. Так, за її словами, 49% звернень – надходить від людей у віці 40-60 років.

«Ми розуміємо, що це люди – зрілого віку, люди, які дійсно хочуть бути адекватними. Це люди, які розуміють, що в суспільстві, або в підрозділі, якщо вони телефонують з підрозділу, вони потрібні іншим людям в нормальному стані, і собі в першу чергу потрібні в нормальному стані», – пояснила вона.

Крім того, Наталія Калмикова зазначила, що найпоширенішими є дзвінки серед родин захисників. Зокрема, це запити, які стосуються тривожності, коли близька людина перебуває на фронті та не виходить на зв’язок.

Також серед запитів, які дуже часто зустрічаються, є такі, що не є суто психологічними. Наприклад, вони стосуються того, що людина не може знайти якісь документи, не знає як їх оформити, і це своєю чергою призводить до стресового стану. 

Зазначимо, що Український ветеранський фонд надає кризову підтримку усім, хто цього потребує. Гаряча лінія фонду працює в посиленому режимі – 0 800 33 20 29

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini