Олександра Романцова, виконавча директорка Центру Громадянських Свобод
Олександра Романцова, виконавча директорка Центру Громадянських Свобод, Медіацентр Україна
19 Вересня, 2022, 14:00

38 тисяч потенційних воєнних злочинів задокументували у Офісі Генпрокурора,  19 тисяч таких випадків зібрали правозахисники —  Центр Громадянських Свобод

Офіс Генерального прокурора має у своїй системі 38 тисяч задокументованих випадків, які потенційно є воєнними злочинами російський військових в Україні. 19 тисяч задокументованих випадків є в базі Центру Громадянських Свобод. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла  виконавча директорка Центру Громадянських Свобод Олександра Романцова.

«Це унікально, цього не було ніде і ніколи, бо більшість конфліктів, які відбувається на планеті, йдуть в просторі, де люди або недостатньо освічені, щоб це задокументувати, або технічно не мають такої можливості», — пояснила Олександра Романцова.

За її інформацією, українські правозахисники зараз добиваються створення окремого міжнародного трибуналу щодо злочину агресії, вчиненого росією проти України. Адже ті міжнародні інституції, які існують зараз, не займаються такими злочинами.

«Україна – це величний екзамен для міжнародної правової культури, і екзамен цей можна здати. У світу є шанс, і ми про це говоримо, що ми партнери, ми готові боротися за правосуддя. Ставайте разом з нами», — заявила директорка Центру Громадянських Свобод.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini