Олександр Міщенко, Надзвичайний і Повноважний посол України в Латвії
Олександр Міщенко, Надзвичайний і Повноважний посол України в Латвії, Медіацентр Україна
22 Серпня, 2022, 12:21

37 тисяч українців рятуються від війни у Латвії, країна також прийняла на лікування українських військових — посол України в Латвії Олександр Міщенко

37 тисяч українців, які покинули Україну через війну, мешкають у Латвії. Половина з них — у столиці країни Ризі. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Надзвичайний і Повноважний посол України в Латвії Олександр Міщенко.

«Їм надали дозвіл на проживання у країні впродовж року, соцвиплати і рівні права з латишами, окрім політичних прав. Тобто українці не можуть голосувати і бути обраними, але все, що стосується роботи, навчання, доступу до дитячих садків, лікування,  — все це вони отримують на рівні з громадянами Латвії», — розповів Олександр Міщенко.

Також у Латвії почала діяти програма лікування поранених українських військових. До країни вже прибули 34 армійці, на яких чекають операції, протезування та подальша реабілітація.

«Вчора я зустрів деяких наших військових, і один із них розповів, що майже втратив надію, що поранена рука повернеться до функціонування. Але вже є значні успіхи, і він сподівається, що знову зможе працювати цією рукою. Це дає надію нашим військовим максимально повернутися до звичайного життя за допомогою латвійських лікарів», — заявив Надзвичайний і Повноважний посол України в Латвії.

Олександр Міщенко також нагадав, що Латвія, від початку повномасштабного вторгнення росії, вже надала Україні 33 відсотки свого оборонного бюджету, передавши різні види озброєнь. За словами Посла, Латвія, зважаючи на її бюджет, ВВП і кількість населення, входить до 5 країн, які надали Україні максимальну допомогу.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini