15 Березня, 2022, 13:59

32 жінки, які переїхали до Львова за час російської агресії, народили тут дітей – голова евакуаційної комісії Євген Бойко

У Львові зараз живуть понад 200 тисяч вимушено переміщених дорослих та дітей. Із них 32 жінки, які переїхали до Львова за час російської агресії, народили тут дітей. Про це голова евакуаційної комісії Львова Євген Бойко повідомив під час брифінгу у Медіацентрі «Україна».

Головне про вимушено переміщених осіб у Львові далі.

  • Тимчасово переміщеним особам нині допомагають понад 500 міських установ. Також працюють 7 координаційних центрів – 6 міських районних адміністрацій та центр на Арені Львів, який координує обласна військова адміністрація.
  • Міська рада зараз веде перемовини з міжнародними організаціями, щоб за їх підтримки збудувати мобільні містечка з легких конструкцій, де зможуть жити люди, помешкання яких знищили російські окупанти.
  • Велика кількість людей потрапляють до Львова через залізничний вокзал. Щодня у три зміни на вокзалі працюють понад 150 волонтерів. Там можна отримати всю інформацію щодо поселення, поїсти, відпочити у кімнаті матері з дитиною. Також з’явився центр підтримки для людей з інвалідністю. Крім того на вокзалі чергують комунальні автобуси, які щодня перевозять до кордонів понад 10-13 тисяч людей.
  • З 14 березня діти розпочали навчання – загалом вчиться 1500 вимушено переміщених дітей. Ті, хто живуть у приватному секторі – онлайн, а ті хто живуть у школах – там і навчаються. Також діти можуть долучатися до спортивних секцій.
  • У Львові можна відновити документи та отримати консультації щодо цього.
  • Мерія запустила сервіс для підтримки бізнесу. Фахівці міста вже надали понад 100 консультацій бізнесу. Також допомагають підприємцям із переміщенням офісів та складів до Львова. Зараз Львів напрацьовує окрему концепцію створення робочих місць для вимушено переміщених людей.

Нагадаємо, у Львові праює Медіацентр «Україна», який  допомагає медіа у висвітленні війни, яку розв’язала росія проти українського народу. Медіацентр надає інформаційну підтримку журналістам, які зараз працюють у Львові та  області. Щодня тут проводитимуть брифінги урядовців, міжнародних партнерів та активістів зі Львова та інших міст України.