24 Жовтня, 2023, 18:29

3,5 тисячі українців виїхали з Ізраїля з початку війни

Наразі велика частина іноземних громадян, а також громадян Ізраїля виїхали з країни через війну. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

«І я серед іншого можу сказати, що, за даними МВС, Ізраїль покинули з початку масштабного терористичного акту 3,5 тисячі громадян України. Це винятково ті особи, які мають тільки українські паспорти, без подвійного громадянства. З них близько 520 скористалися допомогою посольства і вилетіли в Європу евакуаційним рейсом», – зазначив він.

Він також повідомив, що в Палестинській автономії де наразі відносно спокійно, одна українська родина звернулася до українського представництва щодо евакуації. 

Однак в секторі Гази, де ситуація неконтрольована, в списку евакуації зараз майже 350 осіб.

«В секторі Гази ситуація абсолютно неконтрольована, на жаль, і ми отримуємо інформацію винятково спілкуючись з активістами української громади, таких людей декілька. Досвід евакуації відповідний у нас є, нагадую, що ми в 2021 році останню евакуацію робили весною, тоді ми вивезли більше 200 громадян України, громадян Молдови, Болгарії, і зараз посольства цих країн звернулися до нас також за допомогою, і ми намагаємося допомогти всім. На цю хвилину в списку евакуації з сектора Гази вже майже 350 осіб, і їх кількість щодня зростає. Це не всі особи, які проживають в Газі. Я думаю, що в Газі на сьогодні проживають можливо до тисячі громадян України. Але нам достеменна цифра невідома, вона нікому невідома. Ми можемо говорити тільки про тих громадян, які стали на консульський облік, і які підтримують зв’язок з посольством», – пояснив Євген Корнійчук.

Нагадаємо, що вранці 7 жовтня палестинське ісламістське угруповання ХАМАС розпочало атаку на Ізраїль. Бойовики прорвалися до країни, одночасно завдаючи масованого ракетного удару. Вторгнення супроводжувалося масовими вбивствами мирного населення, включаючи дітей. Ізраїль офіційно оголосив стан війни та мобілізував 300 тисяч резервістів для відповіді на терористичну атаку і вторгнення ХАМАС, та почав знищувати військові об’єкти цього руху.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini