Фото Медіацентр Україна — Одеса: Олена Марушевська, Євген Дикий, Олена Велика, Олександр Заклецький, Тетяна Чичкалюк, Олена Неминуча
28 Жовтня, 2022, 16:03

29 жовтня в Одесі відкриється артвиставка «Чорноморський щоденник 2022» 

Це освітній і науковий проєкт, мета якого — відволікти дітей від війни, розповіли під час брифінгу у Медіацентр Україна — Одеса організатори виставки.

У проєкті взяли участь 29 дітей віком від 5 до 12 років з Херсону та Херсонської області, Миколаєва, Донецької області і Одеси. Протягом двох місяців вони слухали лекції науковців про Чорне море, а потім створили 38 робіт на тему Чорного моря у чотирьох техніках –  аплікація, графіка, асамбляж, колаж.

«Наша ідея була показати, яке наше Чорне море прекрасно, як ми всі за ним скучили», – розповіла представниця проєкту ЄС-ПРООН «Європейський Союз задля посилення екологічного моніторингу Чорного моря» Олена Марушевська. 

Як розповів морський біолог Євген Дикий, у рамках цього проєкту вчені, вирішили сконцентруватися на тих дітях, у який війна забрала домівку.

«У цих дітей війна забрала не тільки домівку, а й море. Ми хотіли зробити щось середнє – і просвітницький проєкт, і мав відволікти від війни та дати трохи мрії про море, яке цього сезону, на жаль, недосяжне. Ми хотіли, щоб діти побачили море під іншим кутом. Як середовище, в якому мешкає безліч цікавих створінь, з яких складається море. Ми хотіли показати море як сукупність цих істот», — сказав Євген Дикий.

«Ідея була поєднати науку та мистецтво. Наукова ілюстрація – це те, де наука та мистецтво поєднуються. Саме головне для мене було закохати дітей в науку через мистецтво. На виході я побачив цікаві роботи», – розповів еколог Олександр Заклецький. 

29 жовтня о 14:00 за адресою Одеса, соборна площа, 2, творчий простір «Діалоги», відбудеться відкриття виставки «Чорноморський щоденник». Вона триватиме до 11 листопада, щоденно з 14.00 до 18.00.

Для  довідок: +38 050 089 58 30

Email: [email protected] 

Шукайте нас тут:

Website: https://mediacenter.org.ua

Telegram: https://t.me/mcu_odesa 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCakUdCyDNCdzfosJN2fAWpw

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini