Олександр Хорунжий, пресофіцер Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександр Хорунжий, пресофіцер Державної служби з надзвичайних ситуацій України, Медіацентр Україна-Укрінформ
9 Листопада, 2022, 13:12

274 тисячі вибухонебезпечних предметів знешкодили від початку повномасштабного вторгнення росії — ДСНС

274 тисячі вибухонебезпечних предметів знешкодили в Україні від початку повномасштабного вторгнення росії. Зокрема, йдеться про 2148 авіаційних бомб. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив  пресофіцер Державної служби з надзвичайних ситуацій України Олександр Хорунжий. 

“Обстежено та очищено від вибухонебезпечних предметів близько 74 тисячі гектарів української території. Щодо деокупованих областей, то найважча ситуація з розмінуванням у нас на Харківщині, бо ворог там рясно засіяв території. Йдеться як про протипіхотні, так і про протитанкові міни, і часто вони застосовуються в комплексі, зокрема, під лініями електропередач, газогонами, водогонами, в приватному секторі і там, де були позиції російських військ. Кожного дня на цих територіях травмується або гине людина. Ми звертаємося до всіх дотримуватися трьох основних вимог: побачив вибухонебезпечний предмет — не підходь, не чіпай, телефонуй 101”, — заявив Олександр Хорунжий.

Також, закликав мешканців регіонів, де велись бойові дії, уникати походів на природу. 

“Не ходіть зараз в ліси, поля на водойми, бо ворог мінував фактично всю територію. І люди йдуть по гриби, а втрачають життя”, — наголосив Олександр Хорунжий.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini