Ірина Залялова, начальниця відділу моніторингу питань гендерної рівності та координації протидії домашньому насильству Управління дотримання прав людини Національної поліції України, Медіацентр Україна – Укрінформ
20 Квітня, 2023, 19:53

27%  жінок-поліцейських служать в лавах Нацполіції України – Ірина Залялова

На сьогодні більш як 27% жінок-поліцейських служать в лавах Національної поліції. Що стосується керівних посад – понад 16% з них обіймають жінки. Це – достатньо високий показник серед Європейських країн за кількістю жінок-поліцейських.

Таку інформацію  в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучила Ірина Залялова, начальниця відділу моніторингу питань гендерної рівності та координації протидії домашньому насильству Управління дотримання прав людини Національної поліції України.

Зокрема під час обговорення реалізації установами сектору безпеки та оборони оновленого Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» Ірина Залялова наголосила, що Нацполіція активно підтримує виконання цього плану.

«Якщо говорити про Національну поліцію України, то в структурі Нацполіції України є Управління дотримання прав людини, в якому створено відділ моніторингу питань гендерної рівності та координації протидії домашньому насильству. Ми є основними виконавцями, ми підтримуємо всі ініціативи уряду, ми також є співвиконавцями Національного плану Резолюції 1325 «Жінки, мир, безпека». Ми також брали активну участь в оновленні цього плану. Ми маємо свій внутрішній відомчий наказ із завданнями, заходами, стратегічними, оперативними цілями» – наголосила вона.

Вона зауважила, що в Національному плані понад 70 заходів стосується саме Національної поліції, де відомство є безпосередньо співвиконавцем.

«Звісно, ми ніяк не можемо стояти осторонь, ми беремо активну участь. Як розвиваємо інституційну спроможність всередині органу, так і працюємо з людьми. Адже тут йдеться і про домашнє насильство, і про гендерно зумовлене насильство, де поліція відіграє найважливішу роль. Особливо сьогодні, під час повномасштабного вторгнення».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini