17 Лютого, 2023, 17:36

26 лютого Україна втретє відзначатиме День спротиву окупації Криму: заплановано спеціальні заходи — Представниця Президента України в АР Крим

У 2020 році Президент України запровадив офіційне відзначення Дня спротиву окупації Криму 26 лютого. Про спротив мешканців Криму та спеціальну програму до важливої дати розповіла під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.

«Спротив триває. Ми бачимо виток переслідувань на території півострова, особливо після початку повномасштабного вторгнення. Цей спротив, напевно, ніколи з початку окупації не був таким відчутно проукраїнським і візуалізовано проукраїнським. Спротив до 2022 року більше опирався на питання прав людини. Те, що бачимо як спротив зараз — це українські пісні на весіллях, це українські пісні, пов’язані із культурою і воєнною піснею після вторгнення, коли ці пісні транслюють і в учбових аудиторіях, це люди, які розповсюджують листівки з інформацією про повномасштабне вторгнення, про жертви. Це сотні людей, які протистоять», — зазначила Ташева.

Як розповіла пані Ташева, з нагоди Дня спротиву запланована низка заходів, зокрема:

  • 25 лютого о 15:00 у кінотеатрі «Оскар» відбудеться показ документальної стрічки «Як це було», що розповідає історії українських військових, які першими зіткнулися з практикою гібридної війни та попри все залишилися вірними своїй присязі. 50% коштів від продажу буде передано у Фонд «Повернись живим».
  • 26 лютого о 16:00 в Будинку кіно спільно з ГО «Крим SOS» вперше в Україні буде проведено показ фільму «Голос з Криму: Наріман Джелял», присвячений Наріману Джелялову, першому заступнику голови Меджлісу, якого незаконно утримує російська влада.
  • 27 лютого в офісі Уповноваженого з прав людини буде проведено спільний захід разом із представництвом Президента, присвячений порушенню прав людини на території півострова. 
  • 27 лютого спільно з ПЕН Україна буде проведено захід «Solidarity Art», в рамках якого буде представлено роботи сучасних українських митців, присвячені політв’язням. На заході будуть відомі музиканти, актори, режисери.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini