14 Червня, 2022, 15:21

229 тис. абітурієнтів здаватимуть мультипредметний тест, з них 28 тис. — закордоном — в.о директора Українського центру оцінювання якості освіти

229 тис. абітурієнтів цього року здаватимуть єдиний мультипредметний тест (цьогорічний аналог ЗНО — ред.), зокрема, 28 тис. — закордоном. Про таке під час брифінгу у Медіацентрі Україна повідомив Валерій Бойко, в.о директора Українського центру оцінювання якості освіти. 

За його словами, здати єдиний іспит для вступу у вищий навчальний заклад можна буде майже у будь-якій європейській країні. 

“На сьогоднішній день ми охоплюємо всю Європу. Є країни, які ще остаточно не підтвердили своє бажання допомогти Україні, створити тимчасові екзаменаційні центри. Але ми весь час комунікуємо з закордонними колегами, які докладають максимум зусиль, щоб 28 тисяч учасників склали тест в тій країні, в якій перебувають” — розповів Валерій Бойко. 

До початку повномасштабного вторгнення в Україні прогнозували близько 300 тисяч учасників ЗНО. 

Також керівник центру оцінювання якості освіти розповів про нововведення цьогорічного тесту. Зокрема, іспит абітурієнти здаватимуть не на паперовому бланку, а за комп’ютером. Результати тесту, перераховані за традиційною для ЗНО 200-бальною шкалою, можна буде дізнатись того ж дня. 

А для вступу до вишу цього року пороговий бал не запроваджуватимуть.  

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini