Фото Медіацентр Україна – Одеса: Андрій Любов, режисер вистави, засновник громадської організації “Артмайстерня “Блум”; Ганна Місюн, доцентка кафедри культурології Національного Університету “Одеська політехніка”; Юлія Харчук, актриса вистави “Бомбосховище: чи можна вижити?”, актриса Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька
11 Квітня, 2023, 14:16

13 квітня в Одесі презентують документальний спектакль “Бомбосховище: чи можливо вижити”?

Але спочатку це буде театральна прем’єра для фахівців, і лише потім автори організують декілька відкритих вистав. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Андрій Любов, режисер вистави, засновник громадської організації “Артмайстерня “Блум”.

“Проєкт стартував у серпні. Ідея створити таку документальну виставу прийшла після бомбардування драматичного театру у Маріуполі. Ми взяли інтерв’ю у 40 людей з різних куточків країни, які пережили бомбардування – Львів, Кривий Ріг, Дніпро, Київ. Відібрали 10 інтерв’ю, на основі яких зробили виставу”, – розповів режисер.

Він додав, що з початку планувалося, що виставу будуть проводити у бомбосховищах. Але потім до авторів звернулися представники Одеського театру опери та балету і запропонували провести прем’єру саме в бомбосховищі театру.

“Тому 13 квітня ми проведемо закриту прем’єру для театральних фахівців. Запишемо на відео. Зробимо англійські субтитри. А потім спробуємо дати декілька відкритих показів”, – додав Андрій Любов. 

Він також розповів, що ідею спектаклю підтримав Європейський Союз в рамках Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства. Головна мета вистави — показати її в Європі. Тому згодом, після прем’єри в Україні, спектакль спробують показати в програмі авіньйонського театрального фестивалю.

Ганна Місюн, доцентка кафедри культурології Національного Університету “Одеська політехніка”, зазначила, що дуже добре, що вистава буде проводитися у закритому приміщенні, де глядачі будуть поруч з акторами. 

“Коли люди поруч з акторами будуть переживати перші дні війни, це певним чином допоможе пережити катарсис — очищення. І розуміння, що не все пропало. Ми тепер більше розуміємо, що ми загартовані, і хто ми є насправді. І також важливо, щоб наші європейські партнери пережили та занурилися у наші переживання. Та потім ще більше підштовхували свою владу нам допомагати”, – підкреслила Ганна Місюн. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini