Олег Коріков, в. о Голови – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олег Коріков, в. о Голови – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України, Медіацентр Україна-Укрінформ
25 Квітня, 2023, 17:30

12 країн запропонували Україні допомогу у відновленні безпечної роботи підприємств Чорнобильської зони – Олег Коріков

Наразі відбувається відновлення безпечної діяльності підприємств Чорнобильської зони відчуження з допомогою міжнародних донорів. 12 країн запропонували Україні свою допомогу через механізм Міжнародної мережі аварійної готовності та реагування.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив в. о Голови – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков.

«Це Австралія, США, Румунія, Угорщина, Франція, Німеччина, Швеція, Ізраїль, Японія, Канада, Швейцарія, Іспанія. Ці країни опублікували свої пропозиції про можливість надання такої допомоги Україні. З 10 країнами були підписані та реалізуються угоди про план дій з надання допомоги Україні відповідно до процедур МАГАТЕ та Мережі аварійної готовності та реагування», – зазначив він.

За словами Олега Корікова, станом на сьогодні гуманітарна допомога вже надійшла від Румунії, Іспанії, Франції, Австралії, Угорщини, Швеції, Німеччини, Канади, Швейцарії та Ізраїлю.

«Кошти спрямовуються на відновлення систем радіаційного контролю і моніторингу. Кошти спрямовуються на засоби індивідуального захисту персоналу, на транспорт для підприємств, на запчастини для відновлення обладнання».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini