Підземні сховища газу, фото АТ «Укртрансгаз»
1 Серпня, 2022, 13:22

11 млрд кубометрів газу Україна вже накопичила в своїх підземних сховищах — Асоціація «Нафта і Газ України»

Понад 11 млрд кубометрів газу Україна вже накопичила у своїх підземних сховищах. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив голова правління Асоціації «Нафта і Газ України», генеральний директор нафтогазового консультаційного центру «Ньюфолк» Андрій Закревський. За його словами, цього мало б вистачити на потреби опалювального сезону.

«У хороші часи нам  вистачало на опалення в наших домівках та гарячу воду до 9 млрд кубів газу. І ще додатково ми витрачали газ на домогосподарства, тобто роботу газових плит», —  розповів Андрій Закревський.

Щоправда, за словами експерта, цьогоріч на Україну очікує проблема із транспортуванням газу країною. Адже раніше необхідний для цього тиск у газогонах забезпечували за допомогою транзиту газу. Тепер же в умовах «нульового» транзиту, доведеться витрачати додаткові обсяги блакитного палива саме та перекачування газу із сховищ.

«Навіть в довоєнні часи Україні треба було 23 млрд кубометрів газу у підземних сховищах, щоб нормально проходити опалювальний сезон. Це пов’язано з тим, що потрібно перекачувати газ країною. Адже основні сховища газу на Заході України. Коли росія припинила транзит газу через Україну в 2009 році, нам доводилося витрачати млрд кубометрів, щоб просто перекачувати газ із наших західних родовищ до родовищ центральної і східної України», — пояснив голова правління Асоціації «Нафта і Газ України».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini