фото minre.gov.ua
31 Березня, 2022, 14:52

100 тисяч людей потребують негайної евакуації із Маріуполя. — І. Верещук

Близько 75 тисяч українців вдалося евакуювати із Маріуполя від початку війни, ще 100 тисяч потребують негайної евакуації.  Про це на брифінгу в Медіацентрі «Україна» розповіла Віцепрем’єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. За її словами, йдеться, передусім, про жінок, дітей, людей похилого віку та людей з інвалідністю. 

Крім того, за інформацією Ірини Верещук, жителів Маріуполя незаконно вивозять до росії. «Коли ми говоримо про те, скільки росія депортувала насильницьким способом українських громадян, дітей-сиріт, мешканців геріатричних пансіонатів, то йдеться про приблизно  45 тисяч людей». — сказала представниця уряду. 
Ірина Верещук відреагувала і на викрадення із Маріуполя 12-річної Кіри Обединської. Батька дівчинки убили російські військові, а поранену Кіру доправили до тимчасово окупованого Донецька. Тепер родичі вимагають повернення дитини на контрольовану Україною територію. «Я офіційно звернулись до уповноваженої з прав людини у росії Тетяни Москалькової. Я знаю, що у дитини тут є дідусь. І ми вимагаємо повернути нашу Кіру, яка осиротіла, яка втратила одного з батьків на цій війні, яка хоче повернутися і має на це право». — заявила І. Верещук.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm