фото telegram Олександр Маркушин
24 Травня, 2022, 14:40

100 млрд доларів — прямі втрати України від агресії росії, непрямі можуть сягати 600 млрд — Київська школа економіки

Збитків на 100 млрд доларів завдала Україні росія за час повномасштабного вторгнення. І йдеться лише про прямі втрати. Непрямі ж можуть сягати 500-600 млрд доларів. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна заявив президент Київської школи економіки та радник керівника Офісу Президента України Тимофій Милованов. За його словами,  КШЕ відслідковує всі збитки, завдані Україні від початку агресії. Для цього створили проєкт «Росія заплатить».

«Кожного тижня ми моніторимо прямі втрати, які є задокументованими, описуємо їх, оцінюємо, скільки буде вартувати відновлення. Ці оцінки постійно публікують The Washington Post, The New York Times, Financial Times. Бо світ має знати, скільки коштів потрібно на відновлення і на підтримку України», — розповів Тимофій Милованов.

За його словами, у світі точаться дискусії, яким чином збирати гроші на відбудову України. Зокрема, розглядають конфіскацію російських активів, щоб в подальшому ці кошти передати на відбудову економіки держави. А також на відшкодування збитків як громадянам, так і українському бізнесу.

«Дискусія йде постійно з усім світом про те, скільки потрібно грошей і про те, яким чином їх забезпечити», — заявив президент Київської школи економіки.


Проєкт Київської школи економіки «Росія заплатить» збирає дані про матеріальну шкоду, завдану громадянам та державі внаслідок російської агресії. Ці дані потрібні українському уряду для формування позовів до Росії у міжнародних судах про відшкодування цих збитків.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini