Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук у Медіацентрі Україна, 14 липня
14 Липня, 2022, 16:03

10-15 млн тонн зернових потребують альтернативних механізмів щодо зберігання —  заступник голови Всеукраїнської аграрної ради

Нині 10-15 млн тонн зернових потребують альтернативних механізмів щодо зберігання. Це через те, що  значна частина зберігаючих систем є або знищені, або перебувають в тимчасовій окупації. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів  заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

«У цьому контексті ми зараз працюємо над альтернативними механізмами зберігання зернових. В тому числі такі технології, як полімерні рукави. І зараз Всеукраїнська аграрна рада активно з міністерством розробляє механізм ввезення в Україну цих додаткових інструментів, які б були альтернативною тим великим силосним бочкам, які люди звикли бачити уздовж доріг», — зазначив Денис Марчук.

Щодо експорту, то серед іншого, Марчук розповів, нині Україна приділяє велику увагу перемовинам з Польщею щодо збільшення кількості вагонів з їхнього боку, які б змогли прийняти українську продукцію. 

«Не залишаємо надій по розширенню руху транспортом, безпосередньо, габаритними автомобілями. Тому що на сьогодні збільшується кількість пропускних пунктів на кордоні, які б мали можливість рухати в цьому напрямку. Сьогодні говоримо і про відкриття не тільки з польською стороною, а  й говоримо зі стороною Словаччини. І я думаю, це теж  буде додатковий тонаж, який ми зможемо залучити для загального експорту», — розповів Денис Марчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini