21 Лютого, 2024, 15:24

Звільнені з російського полону українські військові заявляють, що міжнародні організації їх не відвідували

Українські військові, які перебували в російському полоні, під час спілкування з правозахисниками вказували на те, що представники міжнародних організацій, зокрема Міжнародного комітету Червоного Хреста, не відвідували їх під час перебування в місцях несвободи.

Про це йшлося під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ аналітики МІПЛ щодо свідчень звільнених у результаті обмінів полонених.

«Починаючи документувати воєнні злочини, МІПЛ завжди ставила питання звільненим з полону про те, що вони бачили там, перебуваючи у місцях несвободи і на окупованих територіях, і на території росії. Деякими з питань були наступні – чи відвідували вас якісь міжнародні організації та чи були ви свідком загибелі військовополонених? І на перше питання про відвідування Міжнародним комітетом Червоного Хреста відповідь завжди була негативною. росія не допускає представників Червоного Хреста до місць утримання українських військовополонених. Тому контролю над тим, що відбувається з нашими військовополоненими в місцях утримання немає абсолютно ніякого», – зазначила журналістка МІПЛ Марія Климик.

Щодо питання, чи були звільнені громадяни свідками загибелі військовополонених, відповідь здебільшого була ствердною. Вони бачили це або на власні очі, або чули від ув’язнених, які були в сусідніх камерах, або з розповідей під час обмінів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini