4 Травня, 2022, 13:48

Зв’язок у Херсонській та частині Запорізької області відновлено – Держспецзв’язок

Минулого тижня стало відомо про відключення російськими окупаційними військами мобільного зв’язку та інтернету на Херсонщині та в частині Запорізької області. Станом на ранок всі оператори мобільного зв’язку, використовуючи резервні канали живлення, відновили постачання зв’язку у ці регіони.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив голова Держспецзв’язку  Юрій Щиголь.

«З початку війни ми бачили кібератаки на провідні ЗМІ. Понад 20 об’єктів телебачення та радіозв’язку на сьогодні знищено. Ми бачили, що робили з інфраструктурою зв’язку окупанти в Ірпені та Бучі. Минулого тижня стало відомо про відключення російськими окупаційними військами мобільного зв’язку та інтернету на Херсонщині та в частині Запорізькою області. Причинами відсутності зв’язку стали обриви волоконно-оптичних магістральних ліній та відключення від електропостачання обладнання операторів у цих регіонах», – сказав він.

Юрій Щиголь зазначив, що у це була чергова спроба ворога залишити наших громадян без інформації. Вони не полишають надії, що український народ так само просто одурити, як власний, подаючи викривлену інформацію.  

«Станом на ранок всі оператори мобільного зв’язку, використовуючи резервні канали живлення, відновили постачання зв’язку у ці області. Це досить складно. Фахівці зв’язку, в тому числі і мобільні оператори, працюють під обстрілами»,  – наголосив  голова Держспецзв’язку.

Юрій Щиголь розповів, що Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації отримала інформацію про те, що окупанти намагаються перекомутовують станції зв’язку на Крим.

«Вони блокують наші канали постачання зв’язку і намагаються поширювати лише російські послуги. Це грубе порушення міжнародного законодавства і ми вже звернулися до Міжнародного союзу електрозв’язку щодо засудження дій росії та позбавлення їх членства у цьому союзі», – сказав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini