17 Жовтня, 2023, 17:15

ЗСУ знищили в окупованому Криму всі комплекси С-400 і налякали російський флот – експерт

Після 23 серпня українські захисники практично знищили всі російські протиповітряні комплекси  С-400 в тимчасово окупованому Криму.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса розповів журналіст і історик Олександр Вельможко, який уважно спостерігає за ситуацією на Чорному морі.

Крім того, на момент повномасштабного вторгнення у росіян на Чорному морі було шість підводних човнів. Зараз їхня кількість скоротилася, скоріше за все, у Севастополі знаходиться тільки одна стара субмарина проєкту Алроса, човен “Ростов-на-Дону” розбитий, а всі інші виведені у Новоросійськ в цілях безпеки.

“Ремонтувати кораблі, які були уражені у доках, немає ніякого сенсу. Вони знов можуть бути уражені при відсутності надійного ППО, а його зараз в Криму не знайти”, – вважає Олександр Вельможко.

Експерт зазначив, що на початку березня і в квітні  2022 року українські захисники били артилерійським вогнем з берегових комплексів по російських кораблях в північно-західної частині Чорного моря, а після знищення крейсеру “Москва” десантна операція стала неможливою для російських окупантів.

Крім того, історик підкреслив, що російські окупанти навряд будуть бити по торговельних судах. Це буде розцінено як напад на інші держави і піратство. 

“А піратів одразу знищують – вішають на реї”, – підсумував Олександр Вельможко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini