24 Листопада, 2023, 13:52

Зміна календаря релігійних свят не повинна розділяти людей – священник ПЦУ

Немає жодних проблем в тому, що парафіяни можуть відзначати свята за старим стилем.

Таку думку під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловив священник Православної церкви України Георгій Коваленко.

«Я думаю, в Православній церкві України немає проблеми в тому, що якась парафія чи монастирі залишаються на старому стилі. Це не привід для жорстких суперечок. Ми можемо обмінюватися думками, ми можемо залишатися на своїй точці зору. Все ж таки соборність передбачає не тільки одностайність, але й повагу до вибору іншого. Календарне питання – це не те питання, яке має розділяти, бо святкуємо ми не дату, а певну подію. Якщо ми це робимо в різні дати, я не думаю, що від цього щось змінюється в нашому сповідуванні віри», – пояснив він.

Священник наголосив, що ті громадяни, які перейшли на новий календар не мають зневажати тих, хто залишився на старому. Так само як і ті, хто залишився на старому календарі, не мають розривати відносини з тими, хто перейшов на новий.

«Це – по-християнськи, по-євангельськи. І я думаю, що ми вже досить дорослі як християни, як церква, щоб не повторювати помилок інших церков, які в цьому питанні були», – додав Георгій Коваленко.

За словами Георгія Коваленка, навіть у Константинопольському патріархаті досі є парафії, які живуть за старим стилем, наприклад, монастирі на горі  Афон. Однак це, за його словами, не заважає їм між собою співслужити, відвідувати один одного на свята. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini