Злочини росії в окупованому Криму не змінилися, лише збільшилися їх масштаби
Про ситуацію на півострові та про роботу по деокупації Криму під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ розповіла Таміла Ташева, Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим.
Таміла Ташева наголосила, що з початком повномасштабного вторгнення росії політика держави щодо повернення Криму не зазнала змін, а Представництво Президента продовжує роботу, розпочату майже 3 роки тому, в тому числі працює над втіленням Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Криму, затвердженої і уведеної в дію минулого року, та виконує функції Національного офісу Кримської платформи.
Офіс Представництва у Херсоні тимчасово не працює. Окупанти захопили будівлю, в якій він знаходиться. Співробітники офісу виїхали з міста, продовжють працювати з різних точок України.
Нині робота Представництва зосереджена на двох напрямках: (1) комунікація з півостровом в контексті повномасштабного вторгнення — донесення українських меседжів та боротьба з російською пропагандою, збір інформації щодо поточної ситуації та підтримка громадян України (допомога з документами, виїздом з Криму та рф — 95% звернень); (2) безперервна робота з міжнародними партнерами через дипломатичні місії для забезпечення присутності теми Криму у світовому порядку денному.
«Крим став військовим плацдармом для російської федерації для нападу на нашу територію. Загалом протягом 8 років ми говорили постійно, що Крим є величезною військовою базою», — зазначила Таміла Ташева, нагадавши, що з моменту окупації півострова на його території постійно знаходилося 32 тис. військових, а на момент вторгнення додалося ще 10 тис. осіб.
Починаючи з 2014 щороку під час призовної компанії до лав російської армії набирали щонайменше 5 000 осіб з окупованого півострову, строковиків віправляють на бойові дії проти України, що кваліфікується як воєнний злочин. З початком повномасштабного вторгнення по українським містам здійснюються ракетні удари з акваторії Чорного моря та м. Севастополь в тому числі.
Таміла Ташева зазначила, що на територію окупованого Криму здійснюється насильницьке переміщення українських громаян з материкової частини, зокрема з Маріуполя, Херсонської області. Людей піддають фільтраційним заходам, забирають паспорти і надають документи про тимчасовий притулок.
В Криму та на окупованих територіях Херсонщини придушуються антивоєнні виступи, здійснюється зачистка активістів, ветеранів АТО. Відомо про катування близько 500 осіб у підвалах, відкрито більше 50 адміністративних справ.
Повернення Криму відбуватиметься передусім політико-дипломатичним шляхом. Питання Криму є складовою переговорного процесу — це ключове. Україна не відмовлятиметься від територіальної цілісності, міжнародно визнаної в межах 1991 року.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini