19 Квітня, 2023, 15:37

Зізнання «вагнерівців» можуть бути елементом боротьби всередині росії, тому потребують ретельної перевірки – Михайло Савва

Інформація, яку надали «вагнерівці» Улдаров та Савічев, які пів року воювали в Україні, є дуже важливою, оскільки містить нові аспекти. Зокрема й те, що накази про вбивства мирних українців віддавав керівник «Вагнера» Євген Пригожин. Утім, потрібна ретельна перевірка фактів, наданих в інтерв’ю.

На цьому наголосив член експертної ради «Центру громадянських свобод» Михайло Савва під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Зараз Офіс Генерального прокурора України розпочав перевірку за фактами, які були надані в цих інтерв’ю, і це дійсно необхідно. Тому що це джерело не є на 100% надійним. Це люди, які можуть бути під впливом. В рф йде жорстока політична боротьба, в російській еліті все недобре, башти кремля воюють одна з одною. Тому це може бути елементом цієї внутрішньоросійської боротьби. Перевірка потрібна, вона вже розпочалася», – пояснив Михайло Савва. 

Водночас він зауважив, що «Центр громадянських свобод» документує воєнні злочини, і деякі сценарії дуже схожі з тією інформацією, яка була озвучена «вагнерівцями».

«Але я хочу підкреслити, я вірю, що те, про що розповіли вагнерівці, могло бути. Тому що є безліч інших свідчень про воєнні злочини, які дійсно були скоєні, і які були дуже схожі на те, про що розповідали Улдаров та Савічев. «Центр громадянських свобод» документує воєнні злочини, я багато разів брав інтерв’ю у жертв та свідків цих злочинів, і деякі сценарії дуже схожі на те, про що ми почули».

Нагадаємо, 17 квітня російський проєкт Гулагу-нет оприлюднив відео з зізнаннями у воєнних злочинах в Україні двох екскомандирів підрозділів ПВК «Вагнер» Улдарова та Савічева. Вони розповіли подробиці розстрілу понад 20 українських дітей і підлітків, підриву ями з 60 пораненими полоненими і «500-ми» (тими, хто вирішив залишити війну та відмовився виконувати накази про вбивство українців), зачистки житлових будинків із вбивством усіх, включно з дітьми.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini