10 Липня, 2024, 13:28

Жодних «мирних планів» з боку Туреччини немає, є ідеї налагодження комунікації через посередництво Анкари – Василь Боднар

Традиційна позиція Туреччини щодо посередництва залишається незмінною, однак у цьому контексті не йдеться про окремі ініціативи чи «мирні плани», які намагалися розкручувати російські ЗМІ.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна наголосив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар.

«Традиційна позиція Туреччини є незмінною про посередництво. Але це не говорить про окремі ініціативи чи мирні плани, які пробували розкручувати декілька місяців тому російські ЗМІ», – наголосив він.

Він зазначив, тематика українсько-російської війни завжди у фокусі уваги діалогу між Ердоганом та путіним. І турецька сторона формує свою ідею медіаторства. 

«І ми отримуємо дуже розбіжні сигнали з боку країни-агресора. Одразу після зустрічі був сигнал від пєскова про те, що Туреччина не може бути медіатором, цього тижня вже виникли пропозиції про те, що приймають «мирний план», який пропонує міністр закордонних справ Туреччини Фідан. Хоча насправді ніяких «мирних планів» немає. Є просто ідеї про те, щоб налагодити комунікацію через посередництво Анкари. Ці пропозиції висловлюються публічно фактично з початку війни. Ці ідеї частково були імплементовані і в переговорах в Стамбулі, і в зерновій угоді, і в обміні військовополоненими, і в деяких інших переговорних процесах, в яких турецька сторона виступає як медіатор, посередник. Будь-як ми можемо це назвати, але з цього треку Туреччина не сходить, оскільки це одна з основ її зовнішньої політики», – зазначив Василь Боднар.

Крім того, він додав, що в турецькому МЗС існує спеціальний департамент медіаторства, який займається посередницькими послугами і наданням консультацій, допомоги та інших речей, які можуть призвести до наближення позиції сторін.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini