Жінки зі сталі: родини захисників Маріуполя створили власну Раду та закликають світову спільноту повернути героїв додому
Дружини, матері та сестри захисників Маріуполя та «Азовсталі» створили власну Раду – організацію, яка покликана стати медіатором між владою та родинами героїв і координувати процес їхнього повернення додому. Родини військовослужбовців просять не забувати про героїв «Азовсталі» та закликають світову спільноту вплинути на росію – повернути додому військовополонених, на час перебування у полоні забезпечити їхнє нормальне утримання, відповідно до Женевської конвенції. І, що не менш важливо, повернути родинам тіла загиблих та установити долю безвісти зниклих.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповіла Наталія Зарицька – дружина бійця полку «Азов».
«Наші хлопці героїчно виконали свій наказ. Наступний наказ був – скласти зброю та зберегти свої життя. Ми чекали на екстракцію. Але дива не трапилось. Тому, ми маємо почати новий етап боротьби – за повернення їх додому.
Українські жінки не народжуються сталевими – ми такими стаємо, коли боремося поруч з нашими чоловіками і за них. Сьогодні ми оголошуємо про утворення Ради дружин і матерів захисників України – Жінки зі сталі. Ця Рада буде медіатором між родинами та владою. Ми запускаємо телеграм канал, бо бачимо відсутність комунікації. Бо всі жінки, хто чекає своїх захисників додому – не знають, що робити, до кого звертатись», – сказала вона.
Наталія Зарицька додала, що останній раз її чоловік виходив на зв’язок 17 травня. Наразі не відомо, що з ним: «У той день, 17 травня, я отримала страшне повідомлення від мого чоловіка – із 36 його товаришів, з якими він служив в одному взводі – 24 загинуло, 17 з них вбила одна фосфорна бомба. Ці захисники обвуглилися і залишились лише кістки. Вісім осіб, які вціліли були поранені. В таких умовах вони трималися 82 днів».
Тетяна Харько, сестра Сергія Волинського – командира 36 окремої бригади морської похоти розповіла, що її брат захищав нашу державу в Маріуполі на «Азовсталі». Його називають очі війни.
«Весь світ шокований вчинками захисників цього заводу і цього міста. Саме мій брат звернувся до Ілона Маска, при тому, що він ніколи не був публічною людиною та не любив розказувати про всі жахи війни. Нас просили мовчати, щоб не нашкодити, але не треба думати, що історія захисників «Азовсталі» закінчилася – я закликаю всіх – всі організації, всіх блогерів – говоріть про героїв «Азовсталі», щоб вся планета розуміла – їх треба повернути додому, кожен син, кожен батько має право повернутися додому», – закликала вона.
Сандра Кротевич, сестра майора Богдана Кротевича – начальника штабу, першого заступника командира полку «Азов» також розповіла, що її брат ніколи не мріяв про кар’єру військового, але з початком війни у 2014 році, він залишив навчання і пішов захищати державу, як справжній чоловік: «Наразі я не знаю, де мій брат. Він був евакуйованим. Але в якому він стані, що з ним – не відомо. Я закликаю всіх – не мовчіть. Ця евакуація – це не повернення додому, це полон! Всім відомо, як поводить себе росія з полоненими».
Олена Чорнобай – дружина військовослужбовця Донецького прикордонного загону наголосила, що її чоловік з побратимами захищали місто Маріуполь.
«На службі він з 2016 року. Весь цей час проходив службу з гідністю та честю. Він розповідав, що ще на «Азовсталі» в їхню будівлю прилетів ворожий снаряд, на щастя, боєприпас не розірвався. Мій чоловік мав вже два поранення, але не мав належного лікування. Та навіть попри це, він не здався, разом з іншими захисниками, продовжили захищати місто. Ми вимагаємо виконати правила Женевських конвенцій та просимо повернути додому всіх наших чоловіків – героїв. А також просимо міжнародні організації повернути додому тіла загиблих та урегулювати питання з безвісти зниклими», – наголосила вона.
Раніше повідомлялось, що Володимир Зеленський заявив, що Київ готовий до обміну полоненими, і закликав міжнародних союзників тиснути на Москву.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini