3 Жовтня, 2023, 13:04

Згуртованість та розумне споживання інформації: коли та як цьогоріч відбуватиметься Всеукраїнський урок єдності 

У п’ятницю, 6 жовтня, о 12:00 відбудеться Всеукраїнський урок єдності для учнів 5-11 класів, їхніх батьків та вчителів.  Глядачі зможуть дізнатися про те, як протидіяти соціальним стереотипам, хто такі боти та тролі, як розумно споживати інформацію та не вестися на маніпуляції. 

Про формат проведення та основні завдання та цілі уроку йшлося під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Як зазначив заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко, стійкість українців базується зокрема на згуртованості, тому її потрібно постійно підтримувати.

«Тема єдності, тема медіаграмотності і у війну, і в мирний час  безперечно є актуальними. Я думаю, що про єдність треба говорити, думати і працювати завжди», – наголосив він.

Водночас Генеральний директор директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України Ігор Хворостяний пояснив, що такі ініціативи важливі зокрема в контексті реформи Нової української школи. Крім того, додав він, це є важливим моментом об’єднання для батьків, дітей, вчителів навколо питання розвитку критичного мислення та медіаграмотності.

«Для Міністерства освіти та науки це важливо ще й в контексті розвитку реформи Нової української школи, яка закладає засади компетентнісної освіти. І таким чином, становлення  медіаграмотного учнівства – це одне з пріоритетних завдань цієї реформи. Тож цей урок – це чудова можливість для учнів, батьків та вчителів об’єднатися в такому символічному акті, я хотів наголосити саме на цьому моменті об’єднання, – для того, щоб розвивати навички критичного мислення, медіаграмотність та всі супутні до цього питання», – пояснив він.

Як зазначалося під час обговорення, телевізійний урок триватиме 30 хвилин та ще 15 хвилин передбачено для обговорення. Заклади освіти зможуть самі визначати формат та специфіку проведення уроку – всі департаменти освіти та науки, всі заклади освіти отримали  відповідні рекомендації. Однак, учасники обговорення зазначили, що  важливо, аби це був не просто перегляд відео, а й були влаштовані обговорення, рефлексії, пропрацювання відповідного матеріалу для того, щоб забезпечити належний освітній результат процесу.

Своєю чергою керівниця національного проєкту з медіаграмотності МКІП «Фільтр» Валерія Ковтун зазначила, що структура уроку максимально інтерактивна – будуть і тести, аби перевірити засвоєні знання, будуть пояснення щодо того, що руйнує згуртованість нині, про мову ворожнечі, про дискримінацію, соціальні стереотипи тощо.

«Крім того, «Фільтр» в партнерстві з ПРООН підготував невеличкий сюрприз, який буде анонсовано під час урок», – додала вона.

Нагадаємо, що Всеукраїнський урок єдності для учнів 5-11 класів, їхніх батьків та вчителів транслюватиметься на телеканалі Суспільне Культура та на YouTube-каналі Перший 6 жовтня о 12:00, а також 13 жовтня о 9:30 у повторі.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini