Збільшення кількості жінок в парламенті, створення монокоаліції, зникнення кнопкодавства: аналітики вказали на феномени Верховної Ради девʼятого скликання
Аналітики руху ЧЕСНО проаналізував п’ять років роботи Верховної Ради девʼятого скликання та виокремили низку феноменів, які відбулися вперше в історії українського парламентаризму.
Про це йшлося під час презентації результатів дослідження в Медіацентрі Україна.
Так, серед низки унікальних явищ, як от робота в умовах пандемії коронавірусу та під час повномасштабного вторгнення, зняття недоторканності з депутатів, обмеження доступу журналістів тощо, притаманними саме девʼятому скликанню є й такі явища як наймолодший депутатський склад, збільшення кількості жінок у парламенті, створення монокоаліції, зникнення кнопкодавства тощо.
Так, за даними аналітиків, загалом депутатів за всю каденцію, включно з тими, хто втратив мандат, було 454, з них 96 (21%) становили жінки.
«Дійсно, нинішнє скликання Верховної Ради стало унікальним багато в чому – наймолодший депутатський склад, найбільша кількість жінок у парламенті. І, звісно, перша монокоаліція в історії українського парламентаризму – це теж унікальне явище цього скликання», – зазначила Софія Лазарова, аналітикиня руху ЧЕСНО.
Водночас Олександр Саліженко, головний редактор Руху ЧЕСНО, ацентував на унікальному для цього скликання явищі – монокоаліції.
«Це вперше в цьому скликанні зʼявилося в політології українській, парламентаризмі явище монокоаліції. Формально вона існує досі, і це ще одна особливість цього феномену, тому що попередні коаліції, які були в минулих скликаннях, так довго не тривали. Зараз можна дискутувати чи вона по факту є, чи немає, але формально все ж таки є», – зазначив він.
Олександр Саліженко також зауважив, що у Верховній Раді девʼятого скликання зникло кнопкодавство, яке роками фіксував рух ЧЕСНО.
Детальніше ознайомитися з результатами дослідження можна за посиланням.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini