Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олена Оліщук, завідувачка міського відділення трансфузіології; Олена Вельможко, кураторка проєкту “Донор Одеса”; Володимир Немерцалов, донор, активіст проєкту “Донор Одеса”
20 Вересня, 2023, 14:44

Завдяки волонтерському проєкту “Донор Одеса” з початку війни в місті здійснено понад 6 тисяч донацій крові

Це понад в 1,5 раза більше, ніж за довоєнні показники. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Олена Вельможко, кураторка проєкту “Донор Одеса”.

Як розповіла волонтерка, проєкт запрацював з перших днів повномасштабної війни, оскільки дуже зросла потреба в донорській крові. Завдяки проєкту, актуальна інформація о потребах медичних закладів дуже швидко розповсюджується серед містян.

“Таким чином повністю забезпечуємо потреби медичних закладів. Також завдяки проєкту люди дізнаються, чи можуть вони стати донорами, чи ні. І не витрачати свій час та час лікарів. Люди приходять на донацію вже підготовлені. Крім того, ми запобігаємо утворювання черг. Також завдяки проєкту ми знизили навантаження на рідних, які можуть бути потенційними донорами. Хворий чи поранений поступає у лікарню, і якщо йому терміново потрібна кров, завжди є запаси потрібної групи”, – розповіла Олена Вельможко.

Вона також додала, що волонтери проєкту популяризують ідею донорства, допомагають організувати масовану здачу крові працівникам підприємств, студентам, правоохоронцям тощо.

“Завдяки проєкту за весь час повномасштабної війни в Одесі здійснено понад 6 тисяч донацій крові. Це у 1,5 раза більше, ніж у довоєнні часи. Але зупинятися не можна, кров потрібна завжди”, – додала волонтерка.

Олена Оліщук, завідувачка міського відділення трансфузіології, розповіла, що щоб стати донором, треба, всупереч забобонам, поснідати – але не жирно та калорійно.

“Це може бути філіжанка чаю з печивом, чи вівсяна каша. Протипоказані кисломолочні продукти, банани, яйця. Абсолютно протипоказані для донорства хворі на діабет, онкологічні захворювання, гіпертонію, ВІЛ-СНІД, гепатити B ти C”, – розповіла фахівець.

Вона закликала більше людей становитися донорами, адже навіть через війну не зменшилася кількість онкохворих, пацієнтів з гематологічними захворюваннями та породіль, яким постійно потрібно переливання крові.

Володимир Немерцалов, донор, активіст проєкту “Донор Одеса” зазначив, що донорство покращує здоров’я людей, зменшуються ризики онкологічних захворювання та хвороб серця. Навіть якщо кров не підійшла, можна дізнатися, на що людина хворіє, розповів активіст. 

Окрім того, Володимир Немерцалов наголосив, що до донорства закликали представники мусульманської та юдейської релігійних громад Одещини. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini