28 Червня, 2023, 18:18

Запуск Українського фонду розвитку – Олександра Василенко про результати Лондонської Конференції з відновлення України 

На Конференції з відновлення Україні в Лондоні було офіційно оголошено про запуск Українського фонду розвитку. Так, Фонд розвитку буде спрямовувати свої зусилля на підтримку розвитку економіки України та відбудову України. Зокрема дуже великий фокус буде приділятися розвитку регіонів і підтримці пріоритетних секторів економіки, таких як енергетика, новітні технології, інфраструктура, критична інфраструктура та фінанси.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Олександра Василенко, директор Департаменту економічної дипломатії МЗС України, Спецпредставниця з питань гуманітарної та санкційної політики.

«В рамках цього фонду, який підтримується світовим банком та гарантує інвестиції, тобто програма MIGA, над якою дуже серйозно та плідно працює міністерство економіки, було оголошено перші внески. Тобто 20 мільйонів фунтів стерлінгів оголосила Великобританія до вже існуючого внеску, Японія – у розмірі 23 мільйонів доларів США. Також MIGA, в рамках свого фонду, оголосила про підписання розширеного Меморандуму про взаєморозуміння з ProСredit банком, в результаті чого сума зросла до майже 41 мільйона євро», – повідомила Олександра Василенко.

Також, за її словами, ЄБРР оголосив намір про розробку схеми страхування  військових ризиків.

Олександра Василенко зауважила, що для України на сьогодні залучення інвестицій  і прихід іноземних компаній надзвичайно важливий. Адже це дасть поштовх для іноземних вже зараз розпочати роботу в Україні.

«Тому створення такого фонду і наявність вже існуючих гарантій, дає можливість компаніям побачити позитивний трек і почати роботу в Україні вже зараз. І працювати над проєктами термінового відновлення. Зокрема, це проєкти критичної інфраструктури, наприклад, у сфері енергетики, які надзвичайно потрібні зараз Україні для відновлення нашої енергосистеми», – зазначила вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini