Запобігання пожежам в екосистемах – у ДСНС закликають не випалювати суху рослинність
Випалювання сухої рослинності – основна причина пожеж в екосистемах, кількість яких останнім часом значно зросла. Саме тому у ДСНС закликають не випалювати сухостою та дотримуватися певних правил поводження на природі.
На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Анатолій Шкарбута, заступник начальника відділу профілактичної роботи Управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України.
«Першочергово – не потрібно випалювати суху рослинність. Екологи та працівники сільського господарства рекомендують компостувати залишки сухої рослинності і таким чином використовувати як добриво. Також більшість територіальних громад організовують централізоване вивезення такого сміття, тому, коли немає можливості компостувати, потрібно звертатися до територіальних громад, щоб вони організували транспорт і централізоване вивезення та утилізацію цих відходів», – пояснив представник ДСНС.
Крім того, у ДСНС закликають не відвідувати без потреби ліси та відкриті ділянки в пожежонебезпечний період. Бо таке відвідування, зокрема на транспорті, може призвести до загоряння сухостою від вихлопних труб авто.
Обережними потрібно бути і під час відпочинку на природі.
Анатолій Шкарбута також закликав, що ставши свідком пожежі, першочергово потрібно викликати пожежно-рятувальну службу.
«Тільки таким чином можна якнайшвидше загасити та забезпечити нерозповсюдження пожежі. Як показує статистика, основна загибель людей відбувається через те, що вони самостійно намагаються гасити пожежу, яка вийшла з-під їхнього контролю під час спалювання сухостою. І більшість літніх людей стають заручниками пожежі, саме тому, на жаль, гинуть та травмуються, В основному це літні люди, але є випадки, коли і молодь гине на таких пожежах», – пояснив Анатолій Шкарбута.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini