Занепокоєння українців через корупцію за пів року зросло на 11% – результати соцопитування
Серед низки проблем, які сьогодні турбують українців, три ключові – це збройна агресія 96%, корупція 88% та великі руйнування в країні 87%. Водночас, порівняно з хвилею опитування, яка проходила навесні, восени занепокоєння збройною агресією та руйнуваннями отримали дещо нижчі відсотки, в той час корупція, як одна з основних проблем, що турбують українців, зросла на 11%.
Такі дані під час презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ дослідження про побоювання українців щодо відбудови озвучила заступниця виконавчого директора Transparency International Ukraine з операційної діяльності Анастасія Мазурок.
«Це доволі значущі цифри в цьому ключі. І загалом ми бачимо, що є певна занепокоєність перебігом стану справ у країні, і є більший запит на питання, які стосуються власне економічної діяльності країни і загалом майбутнього», – пояснила вона.
Водночас, згідно з даними опитування видно, що зріс загальний рівень страхів та побоювань щодо майбутньої відбудови.
Лідерами факторів так само залишаються страх того, що через відсутність контролю буде розкрадання, використання неякісних практик (79%), що повернуться корупційні схеми до питань відбудови (75%), що масштаб руйнувань буде таким серйозним, що не вдасться впоратися з цим обсягом (65%).
«Минулого разу доволі несподіваними для нас стали результати про те, що люди бояться корупції більше, ніж війни щодо питань майбутньої відбудови, того, як вона буде відбуватися. Цього разу картинка ще яскравіша. Ми бачимо, що побоювань та занепокоєнь щодо майбутньої відбудови, загальна кількість страхів, які люди називають, і загальний рівень цих страхів зріс. Люди бачать суттєво більшу кількість страхів, які можуть зашкодити в майбутньому успішній відбудові», – зазначила Анастасія Мазурок.
Зазначимо, що на замовлення Transparency International Ukraine за підтримки Проєкту USAID #ВзаємоДія дослідницька агенція Info Sapiens провела другу хвилю соціологічного опитування серед населення та мерів про потреби та очікування щодо того, як має виконуватись післявоєнна відбудова України. Детальніше ознайомитися з дослідженням можна за посиланням.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini