5 Липня, 2023, 16:21

Замість Червонограда – Кристинопіль. Містечку на Львівщині все-таки повернуть історичну назву

Але навколо її правопису все ще точаться дискусії. До 1951 року Червоноград був Кристинополем. Саме так місто назвали на честь дружини засновника Кристини Любомирської ще в XVII столітті. Але в українській транскрипції це ім’я пишеться як Христина. Тому наразі є дві версії назви міста: Христинопіль та Кристинопіль. З радянським минулим пов’язані назви ще двох сіл, яким згодом повернуть історичні назви.

“Ми співпрацюємо з Інститутом національної пам’яті та експертами щодо історичних назв. Є намір повернути селу Червоне – історичну назву – Лядське. Село Переможне колись називалося Хлопи. Згадки про них сягають XV ст. Коли прийшла радянська влада їх перейменували. Зараз ми готуємо громадські обговорення і будемо наполягати, щоб повернути історичні назви тим населеним пунктам, які були зросійщені”, – зазначив Ярослав Гасяк, головний юрист Львівської обласної ради, т.в.о керівника справами ЛОР.

Перейменування населених пунктів не загрожує додатковими незручностями. Мешканцям не обов’язково перереєстровувати майнові документи чи виготовляти нові папери – наголошують у Львівській обласній раді.

Спочатку Нацкомісія пропонувала перейменувати у Львівській області більше 20 населених пунктів. Але після узгодження з громадами і органами самоврядування список скоротився до 8. Наразі тривають обговорення щодо їх перейменування. Більшість змін стосуються відповідників  згідно з українським правописом:

Кіз’я – Кіззя, Кізя

Чішки – Чишки

Іорданівка – Йорданівка

Красічин – Красичин

Гончари – Гончарі

Підгородне – Підгороднє

Повний запис дивіться на YouTube-каналі.

📍Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Telegram|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini