Законопроєкт про реєстровані партнерства дозволить ЛГБТ-людям реалізувати свої права – Інна Совсун
Відсутність законодавчої можливості узаконити свої стосунки перед державою створює дуже багато проблем для представників ЛГБТ спільноти. Зокрема для ЛГБТ-військових це питання сьогодні є найбільш нагальним.
На цьому під час панельної дискусії в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила народна депутатка України, ініціаторка законопроєкту про реєстровані партнерства Інна Совсун.
Вона зауважила, що наразі законопроєкт знаходиться на розгляді Верховної Ради.
«Це дуже великий та обширний законопроєкт, бо це дуже велика кількість прав та обов’язків, які мають створитися для того, аби допомогти ЛГБТ-людям реалізувати свої права. Законопроєкт визнає партнерство сім’єю. Я одразу скажу, бо є довкола цього дуже багато маніпуляцій, що в українському законодавстві сім’я та шлюб – це абсолютно різні категорії», – пояснила вона.
Народна депутатка зазначила, що цей законопроєкт визнає партнерство сім’єю, надає права, обов’язки великою мірою, які співпадають зі шлюбом, за винятком прав, які пов’язані з дітьми.
Водночас вона зазначила, що питання щодо спільного усиновлення дітей, опіки законопроєктом не піднімається.
«Порівняно зі шлюбом дещо відмінна процедура реєстрації, створення партнерства і розриву партнерства. Тобто це простіший, це лайтовіший варіант з точки зору реєстраційних процедур», – додала Інна Совсун.
У ході обговорення Андрій Кравчук, експерт з адвокації Центру «Наш світ», зауважив, що це добре розроблений законопроєкт, всеосяжний та охоплює більшість сфер, в яких може виникнути дискримінація чи проблеми через невизнання статусу «член сім’ї одностатевих пар».
Крім того, він наголосив: «Законодавство, яке має визнати, легалізувати одностатеві сімейні стосунки, воно не може бути суто символічним. Воно має надавати основні права шлюбу».
Своєю чергою, Максим Потапович, медіакомунікаційний менеджер ГО «Українські ЛГБТ+ військові» висловив переконання, що від ухвалення такого законопроєкту виграє не тільки спільнота, а й вся держава.
«Якщо Україна підтримає цей законопроєкт, це буде потужним кроком, щоб показати, що Україна не дорівнює росія. Ми настільки різні, що навіть під час війни готові захищати права маргіналізованих груп. І в тому числі це може стати однією з причин посилення та пришвидшення надання нам тієї чи іншої допомоги, тому що перед очима наших західних партнерів ми закріпимо, що Україна дорівнює демократія», – пояснив він.
Водночас Дмитро Гаврилюк, голова виконкому ГО «Українські ЛГБТ+ військові», зауважив, що такий законопроєкт дасть поштовх на можливі зміни ще в деяких галузях та структурах нашої країни.
«Дуже багато змін почнуть відбуватися в нашій країні на краще для суспільства, для людей, які живуть в нашій країні, які будуть продовжувати жити, продовжувати будувати і відбудовувати нашу країну. І для тих, кому це дійсно потрібно, а таких людей дуже багато».
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini