2 Травня, 2024, 14:27

Закон про мобілізацію: Для яких категорій громадян можуть змінитися правила перетину кордону

Правила перетину кордону можуть змінитися відповідно до норм мобілізаційного закону, який набере чинності вже 18 травня.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«В законодавстві прописано, що уряд має привести свої нормативні документи  відповідно до вимог закону про мобілізацію і найближчим часом, а закон набере чинності 18 травня, відповідно варто очікувати, що все ж таки в правила перетину кордону можуть бути внесені зміни. Я не можу достеменно сказати, які вони будуть, чого вони стосуватимуться. Але зважаючи, що також в Статтю 23 Закону України «По мобілізацію та мобілізаційну підготовку» були внесені зміни щодо умов відстрочки від призову, то варто очікувати, що певні, хоч і не кардинальні зміни, але можуть бути внесені в правила перетину державного кордону», – зазначив він.

Андрій Демченко пояснив, як наразі, згідно з чинними правилами, відбувається перетин кордону громадянами, які, зокрема мають відстрочку від призову та «бронь».

«Власне і зараз, відповідно до тих правил, які діють, ті, хто має відстрочку, певні категорії також можуть перетинати кордон. Це, відповідно, стосується і багатодітних батьків, у кого на утриманні є троє і більше дітей до 18 років. Вони і зараз мають відстрочку, і чітко прописано в правилах, що вони можуть перетнути кордон. Ті хто заброньований, вони також можуть перетнути кордон, але при наявності відповідного наказу Мінекономіки про їхнє бронювання, і коли вони слідують або ж у службове відрядження, або у відпустку, і при наявності відповідних документів», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini