13 Березня, 2024, 16:07

Захист та підтримка українських дітей в умовах війни: як міжнародні організації сприяють реалізації необхідних програм 

З початку повномасштабного вторгнення представники міжнародних організацій та фондів активно долучаються до створення необхідних механізмів для допомоги українським дітям, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну. Зокрема, свою роботу в цьому напрямку здійснює Ukraine Children’s Resilience Fund, надаючи захист та допомогу дітям, які постраждали від війни, та  підтримку громадським організаціям, які працюють у різних напрямках, що можуть покращити життя дітей.

Про це йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Так, для здійснення необхідних заходів задля підтримки українських дітей фонд Ukraine Children’s Resilience Fund спільно з міжнародною компанією Crown Agents Ukraine співпрацює з різними українськими неурядовими організаціями, аби спрямувати роботу на допомогу українським дітям, які постраждали від війни.

«24 лютого виповнилося два роки з моменту повномасштабного російського вторгнення в Україну, і діти зіткнулися з немислимими випробуваннями серед лихоліття війни. Вони не тільки зіткнулися з фізичною небезпекою через постійні напади по всій країні, але й пережили значний емоційний стрес через втрату домівок, батьків, близьких і друзів. Наша організація спрямувала свої зусилля в різноманітні ініциативи захисту дітей, забезпечення освіти та покращення якості їхнього життя. Наша відданість цьому проекту та дітям України залишається непохитною. І ми постійно шукаємо нові можливості, щоб наші зусилля мали сильніший ефект», –  зазначила в ході брифінгу Кетрін Ліч, проєктна менеджерка Children’s resilience.

За словами директорки проєкту Children’s resilience Емілі Нелл, з початку повномасштабного вторгнення ефективність зусиль була підвищена, задля допомоги українським дітям в тих кризових умовах, в яких вони опинилися. Зокрема, з’явилися нові підходи та інструменти для роботи українських неурядових організацій.

«Окрім повністю української команди, до складу якої входили українські експерти з питань захисту дітей, гендеру та психічного здоров’я, що розглядали заявки, ми співпрацювали безпосередньо з неурядовими організаціями. Ми прислухалися до їхнього внеску і використали їх напрацювання в роботі нашого фонду. Ми досягли значних результатів для підвищення стабільності та стійкості дітей та їхніх опікунів.

Щодо інших досягнень — неурядові організації реалізували проєкти, які запроваджують інклюзивність та захист дітей в Інтернеті, надають психосоціальну підтримку ромським дітям і дітям з обмеженими можливостями та сприяють соціальній згуртованості між переміщеними дітьми та приймаючими громадами. Ми надали спеціальну технічну допомогу та адміністративну підтримку; розширили можливості і здатності управління бюджетом і фінансами; сприяли підзвітності організацій перед постраждалим населенням; застосували принципи чутливості до конфліктів, гендерних та інклюзивних аспектів; підтримали ширшу організаційну політику; за допомогою розуміння вимог міжнародних донорів і стандартів попередньої кваліфікації (для подання заявки – ред.) ми зміцнили позицію та додали впевненості цим малим та середнім організаціям для подання заявок до міжнародних фондів у майбутньому», – пояснила вона.

Емілі Нелл зазначила, що організація підтримала не тільки дітей, а й їхнє оточення – батьків, опікунів, вчителів, представників громади, соціальних працівників тощо. В результаті таких дій, одинадцять партнерів проєкту невтомно працюють у Харкові, Миколаєві, Чернівцях, Львові, Кам’янці-Подільському та Івано-Франківську.

За словами директорки проєкту, завдяки такій діяльності наразі вже вдалося охопили понад 5200 нужденних дітей в Україні. Однак вона стверджує, що це лише початок, позаяк у проєкті націлені на розширення та продовження співробітництва з неурядовими організаціями в Україні.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini