21 Грудня, 2023, 14:39

“Захисниці Півдня”: в Одесі показали календар із жінками з Сил оборони

В Одесі надрукували та презентували патріотичний календар “Захисниці Півдня” на 2024 рік з жінками, які служать в Силах оборони.  Це благодійний проєкт, гроші від продажу кожного екземпляру підуть на потреби жінок-військовослужбовиць.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів депутат Одеської обласної ради, волонтер Аркадій Мкртичян.

“Захотілося зробити щось приємне для наших захисниць, бо вони разом з чоловіками боронять Україну. По статистиці, 10% жінок та дівчат зараз служать у Збройних силах України та інших підрозділах. Ми підтримали дівчат таким чином – організували фотосесію, звернулися до Наталі Гуменюк та наших жінок та зробили календар”, – повідомив Аркадій Мкртичян.

Керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталя Гуменюк зазначила, що календар важливий для ментального здоров’я українців під час такої складної затяжної війни. 

“Ментальне здоров’я закладається, за моїм особистим переконанням, з емоційності жінки. При всіх гендерних рівностях, до яких ми намагаємось і прагнемо, кожна людина залишається індивідуальністю. І ця індивідуальність включає і гендерну належність. Жінка недаремно створена жінкою, щоб мати свої особливості. І те, як наші захисниці реалізовують свої особливості у службовому житті та примудряються при цьому залишатися жіночними, ніжними, – тими самими берегинями”, – зазначила Наталя Гуменюк. 

Проєкт був створений силами благодійного фонду “Шлях до дому”, який організував фотосесії для жінок-військовослужбовиць та всю подальшу роботу.

“Наша організація “Шлях до дому” опікується цивільним населенням: тимчасовими переселенцями, дітьми, жителями з окупованих територій, які опинилися в нашому місті. І ми завжди за жінок. Дуже хочу подякувати всім жінкам, які брали участь в нашому проєкті і показали, наскільки ви жіночі й тендітні та захищаєте Україну”, – підкреслила  заступниця голови ГО” Шлях до дому” Катерина Шаляпіна.

Військовослужбовиці, які прийшли на брифінг-презентацію у Медіацентр Україна – Одеса розповіли, що сам процес створення календаря вже був для них святом.

“Це гарна ідея та неймовірний календар. Побачити гарних дівчат, з якими стикаєшся кожен день в різних умовах, а насправді всі виявилися такими ніжними. На календарі представлені як працівниці штабів, так і дівчата, які виконують завдання на першій лінії, де брудно та страшно. Але жінки все одно залишаються жінками: тендітними, гарними, доглянутими. Це календар показує, що українська жінка у формі залишається жінкою”, – підсумувала офіцер цивільно-військового співробітництва ОК “Південь” Оксана Козиренко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini