Фото Харківський Медіа Хаб: заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов
6 Жовтня, 2023, 21:52

Забрудненими вибухонебезпечними речовинами в Харківської області залишаються 574 тис га сільгоспугідь: заступник начальника ХОВА Євген Іванов

4 жовтня в Харківському Медіа Хабі відбувся брифінг за участі заступника начальника Харківської обласної військової адміністрації Євгена Іванова. Посадовець розповів про хід польових робіт на Харківщині та стан розмінування сільсько-господарських угідь.

За словами Євгена Іванова, на даний момент в регіоні тривають роботи щодо прибирання стратегічних культур – соняшника та кукурудзи. Також в розпалі посівна кампанія озимої пшениці.

– Сільгоспроботи на Харківщині ведуться на площі в понад 1 млн 178 тис га, що більше на 12 відсотків від прогнозу деяких експертів. Але в той же час, по всіх культурах ми спостерігаємо падіння врожайності від 30 до 60 відсотків. Це пов’язано перш за все зі станом землі, яка не засівалась в 2022 році, а також відсутністю коштів на повноцінний аграрний догляд, – зазначає заступник очільника ХОВА. 

Проте, за його словами, цьогоріч підвищились посіви картоплі та інших овочевих культур.

-Ми маємо розширення списку таких культур – аграрії намагаються знайти простіші шляхи догляду, і овочі, які б мали рентабельну ціну і більшу врожайність в умовах зруйнованої логістики, – заявляє спікер.

З моменту деокупації більшої частини Харківської області за участі міжнародних неурядових організацій тривають роботи з розмінування полів. За словами Євгена Іванова, на даний момент обстежено та розміновано 65 тис га територій. Забрудненими залишаються 574 тис га сільгоспугідь Харківщини, 159 тис га з яких є першочерговою пріоритетною територією. З початку року було обстежено 44 тис га такої землі – майже всі ці землі підлягають розмінуванню.

-Сподіваємося, що до наступного року ми побачимо збільшення цифр щодо розмінування територій – маємо для цього всі передумови, – підкреслив заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації.

Також під час брифінгу спікер торкнувся питання допомоги аграріям регіону від держави, міжнародних благодійних організацій  та Європейського союзу. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini